Projektowanie instalacji

W naszej ofercie posiadamy projektowanie, wykonanie i modernizację instalacji: elektrycznych, telewizyjnych, alarmowych, monitoringu.

RODZAJE INSTALACJI

Instalacje elektryczne

Wykonujemy instalacje elektryczną w domach jednorodzinnych oraz w większych lokalach jeżeli napięcie robocze nie przekracza 1kV. W rozdzielnicach elektrycznych dokonujmy instalacji np:

 • wyłączników nadprądowych,
 • wyłączników różnicowo-prądowych,
 • wyłączników przeciw przepięciowych,
 • wskaźników fazy,
 • modułów jednofazowych fazowych oraz trójfazowych.

Instalacje telewizyjne, audio-video

Zapewniamy:

 • montaż i regulację anten satelitarnych i naziemnych,
 • montaż i konfigurację systemów Audio-Video,
  (kino domowe, systemy Audio-Video, montaż telewizorów),
 • konfigurację usługi Multiroom
  (niezależny odbiór telewizji w każdym pokoju w jakości HD),

Instalacje alarmowe

Projektujemy i wykonujemysystemy alarmowe oraz zabezpieczające, w tym czujniki magnetyczne i podczerwieni, modulatory, sygnalizatory, centralki alarmowe. Zaprojektowane oraz wykonane przez nas instalacje alarmowe gwarantują w pełni profesjonalne zabezpieczenie obiektów, przy optymalnych kosztach instalacji. Najnowocześniejsza technologia cyfrowa, oraz wykorzystanie sprzętu renomowanych producentów pozwala na bezawaryjność przez długie lata i wykrywanie wszelkich zagrożeń zgodnie ze specyfikacją.

Montaż systemów CCTV i IP

Odpowiednio dobrany sprzęt ma decydujący wpływ na przyszłą funkcjonalność systemu monitoringu zwłaszcza w przypadku kamer zewnętrznych (zmiany oświetlenia). Posiadamy ogromne doświadczenie w doborze, instalowaniu systemów monitoringu wizyjnego w firmach, wspólnotach mieszkaniowych i obiektach specjalnego przeznaczenia. Ze względu na skomplikowany charakter zagadnienia każdy przypadek musi być osobno analizowany i rozpatrywany indywidualnie.

Zajmujemy się kompleksową realizacją instalacji elektrycznych i teletechnicznych w zakresie :

 • okablowania instalacji niskich napięć do 1 kV,
 • okablowania instalacji słaboprądowych ( Telefon, Internet, TV, Kamery, Alarmy, Kina Domowe ),
 • montażu i wykonania rozdzielni elektrycznej,
 • punktów elektrycznych
 • montażu gniazdek i osprzętu elektrycznego,
 • instalacji oświetlenia ogrodowego i zewnętrznego,
 • montażu domofonów i videodomofonów,
 • sterowania obwodami elektrycznych systemów alarmowych (mała inteligencja),
 • montażu energooszczędnych oświetleń LED
 • naprawy, modernizacji i konserwacji

Zalecamy aby całą instalacje wykonywała jedna firma, ponieważ w ten sposób możemy  wyeliminować problemy w łączeniu instalacji wykonanych przez inne firmy.

I ETAP PROJEKTOWANIA INSTALACJI

Pierwszym etapem prac jest uzgodnienie z klientem, jakie prace instalacyjne wykonane zostaną  w danym budynku. Jest to punkt wyjścia do opracowania trasy okablowania, opracowania koncepcji związanej z zastosowaniem odpowiednio dobranych urządzeń i zaprojektowaniem ilości gniazd, które mają  pojawić się w danym pomieszczeniu.

II ETAP PROJEKTOWANIA INSTALACJI

W tym etapie wykonujemy montaż gniazd elektrycznych, telewizyjnych, internetowych i multimedialnych. Dokonujemy instalacji modułów w szafce elektrycznej czyli instalacja wyłączników nad prądowych, wyłączników różnicowo-prądowych, wyłączników przeciwprzepieciowych itp. aparatów.

W szafce rakowej instalujemy panele portów lan (RJ45) i łączenie przewodami Patchcor UTP z routerami np: TP-LINK który obsługuje 20 portów lan. Wszystkie przewody schodzą się do szafki rakowej i są ponumerowane odpowiednio do gniazdek w danym pomieszczeniu. Ponumerowanie gniazd pomoże nam w zlokalizowaniu przewodu oraz gniazdka w instalacji.

Jeżeli w naszej instalacji przewidujemy monitoring to instalujemy w szafce rakowej Rejestrator DVR do której doprowadzimy przewody z kamer. W tej szafce dokonujemy podpięcia zasilania kamer oraz zdejmowania izolacji na przewodzie i umieszczenie na końcach przewodu wtyku BNC. Szafka rakowa powinna być zamykana na kluczyk ponieważ powinien być uniemożliwiony dostęp do rejestratora dla osób niepowołanych gdyż każdy złodziej może się włamać do tego budynku i nawet gdy mamy monitoring to może nam ukraść rejestrator z nagranym dowodem włamania lub innego aktu wandalizmu. 

Centralka Alarmowa powinna być zamontowana w miejscu bez okien oraz z uniemożliwionym dostępem dla innych osób. Po zamontowaniu skrzynki dokonujemy instalacji płytki od centralki alarmowej, akumulatorów oraz doprowadzamy przewody od czujek PIR, czujek magnetycznych, kontaktronów, czujników zalania itp. oraz aby dopełnić instalacje należy umieścić na zewnątrz syrenę alarmową a także sygnalizator alarmowy. W naszej instalacji powinna pojawić się manipulator systemu alarmowego. Możemy też umieścić kilka klawiatur które pomogą nam zarządzać alarmem w budynku. Jeżeli chcemy to możemy doprowadzić przewód telefoniczny dzięki któremu, po załączeniu alarmu zostanie wybrany numer który powiadomi nas lub inne służby o alarmie linią telefoniczną. Dokonujemy też montaż Dialerów GSM które informują drogą SMS o stanie naszego systemu alarmowego oraz informują gdy w naszym systemie ulegnie coś zmianie

Kolejno zarabiamy wtyki i gniazda w instalacji multimedialnej oraz podłączanie przewodów do urządzeń. Dokonujemy montażu urządzeń multimedialnych: telewizorów, projektorów, dekoderów amplitunerów i podłączamy głośniki do systemów audio w waszym domu.

III ETAP PROJEKTOWANIA INSTALACJI

Ostatni etap polega na dokonywaniu konfiguracji urządzeń, instalacji oraz systemów. W instalacjach i systemach dokonujemy zmiany w ustawieniach oraz konfiguracji do potrzeb użytkowników. W dekoderach tworzymy listy kanałów, programujemy piloty pod kilka urządzeń oraz dokonujemy połączenie z internetem w dekoderach, telewizorach oraz wielu innych urządzeniach w których możemy dokonać łączności z internetem. Jeżeli możemy to konfigurujemy każde urządzenie w naszej sieci domowej oraz tworzymy zabezpieczenia sieci radiowych (np: WiFi).

Zmiany są dokonywane zgodnie z zaleceniami klienta. Po wykonaniu każdej instalacji i doprowadzeniu do końcowego etapu, zamykamy wszystkie prace związane z instalacjami. Po pomyślnie udanej konfiguracji urządzeń klient (zleceniodawca) dokonuje odbioru instalacji.

Następnie wykonujemy dla klienta opis wykonanych czynności wraz z podsumowaniem całej wykonanej instalacji.

Myślimy że ten skrótowy opis wykonywanych czynności pomoże wam zastanowić się na wykonaniem takich instalacji w waszym domu. Jesteśmy zawsze pod kontaktem i odbieramy od państwa wiadomości e-mail. 

Jeśli spodobało się tobie nasze podejście to my zachęcamy do wybrania nas by te instalacje wykonała nasza firma. Wszelki kontrakt z nami znajdziecie w dziale KONTAKT.