Systemy alarmowe

System alarmowy to zespół urządzeń służących najczęściej zabezpieczeniu danego obiektu przed włamaniem. W systemach alarmu włamania najczęściej wykorzystuje się pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (PIR) i czujniki magnetyczne kontraktony umieszczane na oknach, drzwiach, bramach garażowych.

Wzbudzenie czujnika powoduje włączenie się alarmu. System przeważnie uzbrajany/rozbrajany jest przez wpisanie na klawiaturze specjalnego kodu ustalonego przez użytkownika. Systemy alarmowe nie są skomplikowane w obsłudze, a znacznie zwiększają bezpieczeństwo posesji prywatnej, magazynu, czy firmy.

Proponujemy klientom systemy idealnie dopasowane do ich unikalnych potrzeb, takie które będą dla nich maksymalnie skuteczne, jak też możliwie wygodne i proste w użytkowaniu. W naszej pracy korzystamy wyłącznie z najlepszego jakościowo sprzętu, który posiada wszystkie niezbędne homologacje oraz atesty. Systemy alarmowe są idealnym uzupełnieniem systemów telewizji przemysłowej. Tego typu złożone i wielofunkcyjne instalacje stanowią bardzo nowoczesne i niezawodne systemy nadające się do skutecznego zabezpieczenia wszelkiego typu obiektów.

W INSTALACJACH ALARMOWYCH WYKORZYSTUJEMY RÓŻNEGO TYPU ZABEZPIECZENIA:

  • czujniki wewnętrzne (pir i mikrofala),
  • czujniki zewnętrzne (bariera poczerwieni),
  • kontaktrony w oknach, drzwiach oraz bramach garażowych,
  • czujniki gazu, dymu i czadu,
  • czujniki zalania wody,
  • elektrozawory,
  • piloty antynapadowe,
  • klawiaturę z kontrolą dostępu,

W zależności od oczekiwań klienta istnieje możliwość wprowadzenia różnych systemów kontroli dostępu. Może to być klawiatura przed wejściem lub czytnik karty. W przypadku klawiatury należy wpisać prawidłowy kod, w przypadku kart, czy pastylek należy zbliżyć je do czytnika. W każdym z przypadków system zwolni elektromagnes i drzwi zostaną otwarte.

Aby system alarmowy działał zgodnie z naszymi oczekiwaniami, musimy mieć możliwość komunikacji z centralą alarmową. Do tego celu służą manipulatory.

Manipulator umieszczany jest zwykle w miejscu łatwo dostępnym. Przy jego pomocy możemy wydawać centrali różnego rodzaju polecenia, wśród których podstawowe to załączenie i wyłączenie czuwania. Możemy dowiedzieć się o alarmach, awariach oraz innych zdarzeniach, które zarejestrował system alarmowy. Wreszcie przy pomocy manipulatora możemy centralę zaprogramować.

Obecnie najbardziej popularne są dwa rodzaje manipulatorów: typu LED, które komunikują się za pośrednictwem diod LED i typu LCD, które komunikują się również za pośrednictwem tekstów wyświetlanych na wyświetlaczach LCD. Te ostatnie, z uwagi na możliwość przekazywania komunikatów tekstowych, są łatwiejsze w obsłudze i bardziej przyjazne użytkownikowi.

W przypadku instalacji kamer i zdalnego podglądu klient ma możliwość szybkiego sprawdzania za pomocą telefonu lub tableta monitorowane miejsce. O wszystkich zdarzeniach właściciele są informowani przez system alarmowy w postaci sms, sąsiedzi w postaci syreny alarmowej oraz agencja ochrony jeśli mamy podpisaną umowę.